İyi Ki

Aynı gökyüzünün altındayız..
Her akşam gökyüzüne bakıp
"İyi ki" diyeceğiz..

"Bak şimdi ne diyeceğim. " dedin bir anda. İçim kıpır heyecanlı bir bekleyiş sardı ruhumu. "hadi bak gökyüzüne, yanında değilim ama aynı gökyüzünün altındayız. " Bilemezdim bu kadar güzel olacağını her şeyin. Bu kadar güzel olmasına rağmen bir gün bu cümlelerinle nasıl çelişeceğini düşünüp baktım gökyüzüne. Her ne kadar mutluluktan dökülse de gözyaşım bir gün üzüleceğimi tahmin etmiştim. Şimdi ise yine aynı durum. Gökyüzüne bakıyorum. Fakat hisler farklı. Zaman o kadar çabuk geçiyor ki her an, her saniye daha da unutuyorum seni. Sesini, yüzünü, gülüşünü, konuşmanı, gözlerinin içine dalmayı. Kısa sürede seni bu kadar aklıma kazdığımı fark etmedim.

Arada bir yalnızlığıma çekileyim derdin. Çekildin de çıkmak mı bilmedin. Sevmezdin orayı çok. Ne kadar yalnızlığa alışsam da artık bana iyi gelmiyor demiştin. Şimdi sana iyi gelen ne?

Kapandım karanlığıma. Kimseyi almıyorum. Almak istemiyorum. Birileri girmeye çalışıyor fakat senin kalabalık içindeki yalnızlık huzurunu veremiyor kimse. Karanlıkta kayboldum ben. Hani bir ara dedin ya birbirimize elimiz kalkacaksa da kalabalıkta birbirimizi bulmak için olsun. Neredesin, bulamıyorum seni. Çok korkuyorum bu kalabalıktan. Elimi kaldırdım göresin diye ama yok. Ne görüyorum, ne de gösteriyorsun kendini. Nereye kadar, ne zamana kadar..

Son Düzenleme: 13 Şubat 2020 / 18:38
 • Okunma
 • 31 Ocak 2020
 • Deneme
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 1

  Tuğba Kurt

  @tgbaakurt

  2 Şubat 2020 / 10:32

  ”Aynı gökyüzünü paylaşmak…” düşündükçe dilşâd oluruz.