Adam’a Gönderilememiş Mektup 1

Bu aslında mektuptan ziyade bir iç döküş. Çünkü ben, senin sadece sevgilin değil; dostun, sırdaşın, ablan, kardeşin, her şeyin olabilmek istedim. Sen ise benim hiçbir şeyim olamadın. Bu yüzden sana hiçbir şeyimi anlatamadım. Ben de yazdım. Anlatamadığım her şeyi yazdım.
Bugün hayatımda hiç olmadığım kadar yorgun hissettim. Öyle bir yorgunluk ki bu, 9 yıldır sakladım şeyi öyle ulu orta bir yerde, birilerine gösterdim. Saklamak için bin bir türlü yol denediğim şeyi tanıdığım, tanımadığım insanların içinde ortaya serdim. Peruğumu çıkardım.
Başta gözlerim doldu. Akmasına izin vermedim. Gözlerim dolu dolu dans ettim bu gece. Daha fazla tutamayacağımı fark ettiğimde tuvalete koştum.
Bunun için kendime çok kızdım. Çünkü güçsüzlüğümü gösterdim. Oysa ki benim iyi olamamak gibi bir lüksüm yok. Bunu bana sen öğrettin.
Bugün sadece bunun için, kendime değil, başkalarına da kızdım. İnsanlar çok bencil. İnsanlar çok düşüncesiz. İnsanlar en değer verdiklerini koruyup kollamak yerine, onları incitmeyi seçiyor. Ya da senin gibi asla kaybetmeyeceklerini düşündüklerinden kayboluyorlar hayatlarından.
Gidişin bana harbiden çok koydu. Zaten hiç yanımda olamamıştın ama farklı hava durumlarına göre giyinmemiz daha bir yaraladı beni.

Gözlerin adam… Ben senin gözlerine aşık olmuşum. Saçını, sakalını kesmiş olsan da onca zaman sonra uzaktan bir göz göze gelmek bile yaktı yine yüreğimi. Göz görmeyince gönül katlanıyormuş meğer. Gözüm gördü ya, gönlüm katlanamadı işte. Şimdi sen yine gittin. Ve ben aynı acıyı tekrar hissediyorum yüreğimde.
Yüreğimde değil, her hücremde hissediyorum. Böyle göğsümün ortasında değil, Vücudumun gözle görünmeyen her bir parçasına saplanıyor bıçaklar. Çekilmez oluyor.
Sonra ben de çekilmez oluyorum biraz. Kendime tahammül edemiyorum bazı gecelerde. Kafama sıkıp susturasım geliyor içindeki sesleri. Neyse ki ölümün ne demek olduğunu iyi biliyorum ki durduruyorum kendimi. Sen de iyi bilirsin ölümün ne demek olduğunu. Beni tekrar tekrar öldürüşünden bilirsin.
Bak adam, sen şimdi askerliğin bitsin diye saydığın son gecende uyurken, ben ölüyorum beni son bıraktığın yerde yeniden.

Son Düzenleme: 1 Mayıs 2020 / 16:59
  • Okunma
  • 27 Nisan 2020
  • Mektup
  • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
  • Saçsız Rapunzel

    @sacsizrapunzel