Arayış

Vesvese bir balon gibidir. Ehemmiyet versen şişer. Vermesen söner.
Mesela uymak istediğin zaman bazen, hemen uyumam lazım dersin hemen uyumam lazım dedikçe gözüne, hayaline manalı manasız, her şey ilişir.
bi bakmışsın hala uyumamışsın. Onun için çok fazla ben bişeyşer neden yapmıyorum düşüncesini kafandan atmalısın.
Sonra yaşmak, nasıl yaşamak, en değerli bir şekilde yaşamak için ilk önce, geçmişini düşünmeyeceksin, çünkü elden çıkmış yok hükmündedir. Gelecek daha gelmemiş yine yok hükmündedir. Elinde olan senin bugününse madem o zaman kalkıp yaşamalısın bugün için sadece. Sen bugünü güzel yaşadığın zaman dünde güzel olur. Yarında güzel gelecek inşallah.
Yaşamanın gayesi ise. Allah tarafından çizilmiş sınırlar ile dolu dolu geçer. Biz bu dünyaya keyf, sefa, eğlenmeye gelmedik. Eğlenilen zaman çabuk biter tadıda azcok bişey kalır. Ama çalışmak çabalamak, güzellikler yapmak, iyilikler yapmak, iyi olmak bizim gündelik hareketlerimizde muhakak karşımıza çıkar, ve gündelik hayatımıızı ona höre yön vermeliyiz. Yaşam, vermek almaktan daha mutlu eder insanı. Onun için kendi benliğini düşünüp güzel bir makama getirmektense. Benliği düşünmeyip atığımız adımlarla kendi makamına oturmuş olur.

  • Okunma
  • 17 Mayıs 2020
  • Deneme
  • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
  • 1

    Ğarip

    @hsyn103