Aşk Nedir?

Her etkilenmenin adı, belki kolay söylendiği için, belki kulağa hoş geliyor diye aşk olmuş. İlk görüşte nasıl aşık olunabilir ki? Neye aşık olur insan kaşa göze mi? Neye göre komik mi, asabi mi, yalancı mı, vefalı mı? Beklentileriniz ne? Bilmeden neye aşık olunur anlayamıyorum! Hayaller üretip, beklentiler geliştirip, bunlara inanıp, süküt-ü hayale uğramadan başka nedir ki aşk? Aşk güzellik midir? Sadece güzelle mi aşık olunur? Aşk para mıdır? Beklenti midir? İş midir? Ev araba mıdır? Salt aşk nedir? Fikirler mi, karizmamı? Bizi birbirimize ne çeker? Bunlar mı aşk bunlar mı?
Bizi ölene, dek birlikte olabileceğimize, birbirimize güvenebileceğimize, birbirimize sevebileceğimizi inandıran nedir? Aşk mı?
Aşk ne ki?
Sek saf duygulardan mi ibaret?
İçinde tutkunun, arzuların yeri yokmu? Böyle bir karmaşanın içinden kim çıkamasa, bu hisler toplamına aşk derdi zaten.
Aşk, gerçekten varmı Yok mu?
Yoksa bunlar ne varsa aşk ne?
Çözümleyen bize de anlatsın. Yoksa aman kimse yeni bir veda türevi icat etmesin.
Aşk nedir? Sorular sorunlar bıkmadan arda arda gelen habersiz cevaplar.

01. 05. 2020 21:00

 • Okunma
 • 2 Mayıs 2020
 • Deneme
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 1

  Poyraz

  @poyrazmutlu

  2 Mayıs 2020 / 09:45

  Aşk,hiçbir şey beklemeden sadece o olduğu için sevebilmektir bazen. Koşulsuz şartsız,beklentisiz. Aslında aşk iki kişiliktir Eğer tek başına bir aşk durumu varsa ortada işte o çekilmesi en güç dert. Ilacı olmayan bir hastalık. Bir çeşit ölüm. Ve aşk insanın kalbine sadece bir defa uğrar. Aşk başka sevmek başkadır. Insan kalbine uğrayan aşktan çok büyük dersler çıkarır. Belki iyi Belki kötü. Bir daha aynı şekilde kimseyi sevememektir aşk. Böyle olması gerektiğini anlamaktır aşk. Sabaha kadar yazarım sonsuza kadar. Elbette ki yazdıklarımızi karsimizdakilerin anlayabildiği kadar anlatabiliriz. Aşk güzeldir diyemeyeceğim. Aşk bence büyük bir hastalıktır. Vesselam.

   2 Mayıs 2020 / 18:29

   Aşk zaten anlattığımız kadar biliyor anlattığımız kasar yaşıyoruz belki de en güzel aşk içimize sakladığımızdır. Desen ki karşılıksız bir aşk varsa var ve acıyı ızdırabını yaşıyorum işte. Aşk böyle bir şey aşıksın ama ondan başka kimseyi de sevemiyorsun.
   Gönlünüzden ne güzel de nağmeler döküldü nağmeleriniz daim olsun şiir kokan bakışınız daim olsun. ??

  2 Mayıs 2020 / 10:04

  Tanımı olmayan bir kavram.. Geniş ve derin. Herkes farklı bakıyor aşka. Öyle olmasaydı ilk görüşte aşka inananlar olur muydu? Veya gönüle sevdalananlar… Bana göre aşk biraz zehirleyicidir. Karşılıklı olsa da tek kişi yaşansa da. Kör eder insanı, acı çektirir. En önemlisi kişiyi olduğu kişi olmaktan çıkarıp bambaşka biri haline dönüştürür.

   2 Mayıs 2020 / 18:34

   Aşk zaten günden güne insanın içini yakan acısını bezdiren değil midir. Aşk bazen çok şey oluyor bazen ise acıdan başka bir şey olduğu yok. En güzel aşk zaten “ALLAH” aşkı değil midir.
   Emeğine sağlık teşekkür ederim gönlünden düşen nağmeleri paylaştığın için huzur koksun her yanın. Şiirli bir gün diliyorum.

  3 Mayıs 2020 / 02:50

  Yüreğine sağlık ?

   3 Mayıs 2020 / 05:22

   Teşekkür ederim ?