Eleştiri

Böyle bir metin türü başlığı olmadığı için yazı başlığını bu şekilde yazmam gerekti.
Bu sayfada çok değerli insanlar, yazılarını bizlerle paylaşıyorlar. Ancak bazı kullanıcılar, yazılan bu yazıları okuma gereği bile duymuyor. Düşünsenize, yüzlerce kişiyi barındıran bir yazı blogunda bazı yazılar, sadece yazarı tarafından ya da üç beş kişi tarafından ancak okunuyor. Ne kadar da yazık.
Sizlere kendi dünyasını açan bu kadar bireye yapılmış saygısızlık olarak nitelendiriyorum. Amacınız günün, haftanın, ayın ya da yılın birincisi olmaksa buyrun bütün birincilikler sizin olsun. Hatta hiç uğramayın bu siteye. Kendinizi aşmayı deneyin. Yok puan önemli diyorsanız site yöneticilerinden ricamdır puanlarımı isteyen arkadaslara versinler.
Her yazının okunmaya değer bir yanı var bence. Hoşunuza gitmeyebilir ya da beğenmeyebilirsiniz. Çünkü herkesin anlam dünyası size seslenmeyebilir. Yazılanlar duygularınıza tercüman olmayabilir. Yine de şunu unutmayın: Ortada bir emek var.
Emeğe saygınız olsun…

 • Okunma
 • 18 Nisan 2020
 • Deneme
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 3

  Lokman Özdemir

  @lokman56

  18 Nisan 2020 / 16:14

  Henüz iki aylık bir platformda olduğumuzu unutmayalım öncelikle, çoğu şey test aşamasında. Her şey zamanla olacak. ? Kimin gerçekten okuduğunu, kimin gerçekten beğen butonuna bastığını bilemeyiz, vicdana kalmış bir durum. Yakın zamanda gelecek üye engelleme özelliği ile hırsa kapılmış insanları engelleyebilir ya da direkt bize bildirebilirsiniz.

  Hep diyoruz, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Burası hepimizin, her şeye hep beraber karar vermeliyiz. Sevgi ve muhabbet ile… ?

  18 Nisan 2020 / 16:16

  Teşekkür ederim ilginiz için. Ancak bu durum gerçekten insan benliğini incitiyor. Ayrıca metin türü olarak eleştiri alanının eksikliği de önemli bir detay. Iyi günler dilerim.

   18 Nisan 2020 / 16:18

   Eleştiri kategorisini edebi dalda değerlendirebilir miyiz, düşünelim.

  18 Nisan 2020 / 16:28

  Okuyanada okumayanada saygımız sonsuz. Fakat benim düşünceme göre buradaki insanların büyük çoğunluğu okumayı ve yazmayı seven kimseler. Bu yüzden yazıların çoğunun okunduğunu düşünüyorum. İşin beğenme kısmına gelince, ben okurken beğenmediğim yazıları dahi beğeniyorum yazara teşvik olsun diye. Çünkü yazılan her yazı bir duygu ile yazılmıştır. Bana hitap etmeyen bir duygu bile olsa belki bir başkasına hitap ediyor olabilir. O yüzden beğen butonuna basıyorum ki, insanların yazmasına teşvik olsun.

   18 Nisan 2020 / 16:33

   Bunu görüyor ve sizi takdir ediyorum. Ancak yazıların okunması kısmında sizin gibi düşünmüyorum. Maalesef ki okumuyor…