Geceye Sesleniyorum

Geceye sesleniyorum.   Hey gece! Duy sesimi benide al yanina. Korkma zarar  gelmez benden gokyuzune. Parlayan en guzel yildizin olurum sen yeterki merak etme. Sadece geceden boyle bir sey istiyorum. Gunduzu sevmedigimden geceye siginiyorum sevip isinamadim bi turlu gunduze napayim elimde olmadi, olsaydi ayirmazdim gunduzu geceden,   geceden gunduzu. Gece cok farkli geldi bana. Gecedeki huzuru gunduzde bulamadim . Gunduze birsey soyleme onunda duygulari vardir duygusaldir gunduz. Gece yildiz olmak istiyorum  kirma beni. Korkma zarar gelmea benden gokyuzune.

Son Düzenleme: 1 Mayıs 2020 / 20:38
 • Okunma
 • 12 Nisan 2020
 • Deneme
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 1

  Dilek gencyilmaz

  @dilekgencylmz

  12 Nisan 2020 / 02:43

  Geceye dair bakış açın çok farklı geldi bana. Kalemine sağlık. Ama naçizane bir sorum var. Gecedeki huzuru gündüzde bulamadım diyorsun ya; peki gece sence de gündüzden daha korkutucu değil mi bir yandan? Zira gündüz meydana gelen hareketlilik sırasında insan kendi ve kalbi arasında pek yalnız kalamıyor ancak gece olup herkes kendi köşesine çekildiğin de insan kalbi ile başbaşa kalıyor. O anda sanki bir mahkeme kuruluyor. Ruhumuz en sert bir yargıç misali sorular sormaya başlıyor ve kalbimiz ise mahkum edilecek bir suçlu misali ifade vermeye başlıyor hakimin sorularına. Belki de ben böyle düşünüyorumdur. Neyse asıl soruya gelirsek sence de gece gündüzden daha korkutucu değil mi?

  13 Nisan 2020 / 13:44

  Gunduzde insanlarin sesinden oturu gecedeki sessizligi sakinligi tercih ederim. 🙂 gecedeki sessizlik gokyuzundeki yildizlar huzurun semboludur benim icin.. belkide bu yuzdendir geceye olan duskunlugum sizde cok guzel bir cevap yazmissiniz. Tesekkkur ederim

  13 Nisan 2020 / 16:42

  Rica ederim, tekrardan kalemine sağlık:)

  23 Nisan 2020 / 18:21

  Yayınlanmaya değmez

   9 Mayıs 2020 / 16:19

   Herkes herkesin yazdigina saygi duymali. Herkes icinden gecen seyi yazmali. Sonucta bizler annemizin karnindan sair olarak dogmadik degil mi ?

  9 Mayıs 2020 / 16:27

  Evet, elbette öyle. Ancak yaptığım yorumun size faydası olacağına inanıyorum.