Gerçekler Maskeleniyor

Gerçekler maskelendiğinden beri görmediklerimiz içimizi rahatlatıyor. Avm’ye gidebiliyor olmak, sokağa çıkabiliyor olmak, uğruna oksijenden geçiyoruz.
Bazen DSÖ bir beni ikna edemedi diye düşünüyorum. Nadiren, benim gibi olana bitene inanamayanlar çıkıyor, kendimi iyi hissediyorum.
Mağazalarda, çalışanların 12 saate yakın maskeli olmak zorunda olmaları, her gördüğüm çiçeğe kuşa şiir yazmama engel oluyor. Asgari ücretli olup çalışmak için her türlü kılığa girmek zorunda olanı düşünüyorum, birde işi bitmiş dükkanı kapanmış olanları düşünüyorum.
Hasta olmamaları ile avunamıyorum.
Kimseleri yok gibi geliyor. Onları anlamak uğruna avmlere gidince maskemi empati yaparcasına takıyorum.
Asgari ücretli çalışanlar eskiden bana kapitalizm kölesi gelirdi. Harcamak için çalışan insanlar olarak görürdüm çoğunu. Şimdi ki halleri eski hallerinden çok daha can yakıcı geliyor.
DSÖ ülkeleri finanse ettiği için kimsenin aykırı bir ses çıkarmasına da müsaade edilmiyor. Hiç bir emek sendikası, onların mazlumluğu için ses çıkarmıyor. Sağ gazeteler, sol gazeteler haber yapmıyorlar, onların mağduriyetini.
Bu günler geçerse, ben bu günlerde konuştuğum insanlarla konuşacağım sadece.
Tek önceliği kendi sağlığı olanlarla konuşmayacağım bir daha.
Bu günler geçerse, bu günlerde insanları anlayan uzmanları dinleyeceğim sadece. İnsanları tedbir manyağı yapanları bir daha hiç ciddiye almayacağım.
Bu günler geçerse, sevdiğim insanların uzmanlara inanmaması için uğraşacağım. Sevdiklerimin Faydasız ilmin kölesi olmaması için elimden geleni yapacağım
Allahım, tüm İslam alemini tez zamanda hayırlı günlere kavuştur.
Allahım tüm İslam alemine Allahtan korkan kuldan Utanan alimler, liderler, haberciler nasip eyle.
Amin

 • Okunma
 • 12 Eylül 2020
 • Günlük
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 1

  Sıddıka Rahime

  @siddikaterzi

  15 Eylül 2020 / 22:47

  ??