Hayat Ve İhtimaller

Yaptıklarımız veya yapmadıklarımız zamana göre değişiyor. Önceleri kızdığımız, öfkelendiğimiz davranışlar başka bir zamanda komik gelebiliyor bize.
Haykıra haykıra güldüklerimize ise sinirlenebiliyoruz. Hayat çok garip. Çok samimi, sıcak bulduğumuz insanlar aynı zamanda fazlasıyla nefret dolu ve kinli olabiliyor. Çok sessiz ve soğuk görünenleri ise yıllar sonra baktığımızda en iyi dostlarımız olarak görebiliyoruz. Öğrenilen bir şeyler bazen can yakabiliyor, tıpkı bazı güzelliklerin oluşumunun zor yollardan geçmesi gibi…
Bildiğimiz her şeyi yutturabiliyor bazen hayat bize. Beyinlerimizi yıkayabiliyor veya bulanıklaştırabiliyor.
Bunun yanında fikirler de sabit değildir. İnsanoğlu fikirleriyle beraber karakterini, hayatını ve hatta görüntüsünü bile değiştirebiliyor. Bu yüzdendir tepkilerimizin zamana göre değişmesi. “Kırmızı çizgi”lerimize kadar yumuşarız bazen. Her yeni olay tecrübedir bize ve böylece yeni kimlik kazanmış oluruz. Sonra olgunlaşma evresi başlar. Kimilerini yaşadıkları olgunlaştırır, kimileri çevresinin etkisiyle olgunlaşır. Bazıları ise hiç olgunlaşmazlar ve çocuk olarak da kalmazlar.
İkisi arasındaki o tuhaf zamanda kalmayı tercih ederler. En zor olan da o olur onlar için.
Ve tabi hayattaki hiçbir şey net değildir.
Olanlar ve ihtimaller vardır yalnızca.

  • Okunma
  • 2 Mayıs 2020
  • Deneme
  • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
  • 2

    Esra Kuş

    @esrakus