Hissettiğin Kadarsın Yaşadığın Kadar Değil

İnsanlar sizi yargılarlar, arkamızdan konuşur, hakkınızda kararlar verir, ithamlarda bulunurlar.
İlk etapta kendinizi ifade etmeye çalışacaksınız, anlatmaya çalışacaksınız ama anlaşılmayacaksınız. Sonraları bir kaç kez daha iyi niyetinizden ötürü açıklamalarda bulunacaksınız.
Bir süre sonra sizi anlamadıklarını fark edeceksiniz ve sessizliğe bürüneceksiniz. Hiç konuşmayacağınız zamanlar ve hatta haklısın dediğimiz zamanlar bile olacak…
Bunları gerçekten haklı oldukları için değil, çabalamaktan yorulduğunuz için yapacaksınız. Onlar kendilerini haklı sanıp konuşmaya devam edecekler. Üzüleceksiniz, kırılacaksınız, dağılacaksınız, yorulup uykuya hapsedeceksiniz kendinizi..
O kadar zor süreçlerden geçeceksiniz ki bazen uçurumun kıyısında sanacaksınız ve bazılarımız bu olanları kaldıramayıp ölmeyi deneyecektir. Birazcık şansınız varsa eğer sizi hayata döndürecek birileriyle karşılaşırsınız ya da acılarınız sizi daha güçlü kılar ve tepesinden düştüğünüz binadan yere yüz metre kala direnip kanat çırpmaya başlarsınız.
Bunu yapabiliyorsanız dünyada sizden güçlüsü yok. Ve bunu yapın, var gücünüzle kanat çırpın.. Siz çırpındıkça daha güçlü olacaksınız. Artık tek başınıza dimdik ayakta durmayı öğrenmiş, kimi nerden vurabileceğinizi bilen ve “nabza göre şerbet” cümlesi hayatınızın geri kalanı olacaktır.
Bunları yaşattıkları için bir yanınız hep kırık olacak belki ama, taş ve beton yığınından yapılmış bir duvar kadar da katı ve kuralcı olacaksınız. Lûgatınızdaki bazı sözcükleri çıkaracaksınız ; affetmek, özür dilemek, incitmemek, üzmemek.. Bunlar artık çok da önemli olmayacak. Bu yolun başındaki gibi kalabilmeniz için bütün bu saydıklarımın olmaması gerekirdi. Eğer şu an söylediğim gibi hissediyorsanız, kendinizi üzmeyi bırakıp yüz metrelik alan bitmeden kanat çırpmaya başlayın. Unutmayın hayat yaşamaya değer ama hakkını verdiğiniz sürece..

 • Okunma
 • 1 Mayıs 2020
 • Deneme
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 1

  Özlem Demirocak

  @ozlemdemirocak

  1 Mayıs 2020 / 04:24

  👏👏👏

  1 Mayıs 2020 / 04:24

  Doğru söze ne hacet. 👏😊