Külkedi̇si̇ Ve Yeni Limanlar

Saat on ikiyi gösterdiğinde tekrar külkedisine mi dönüşeceğim, yoksa daha uzun süreli mi olacak hissettiğim mutluluk? Çocukluk yıllarında dinlediğim masallarla başlayan serüvenim hikayeler ile devam ediyor. Çünkü ”her insan ayrı bir hikayedir”, ne zaman karşımdakine kulak versem bunu düşünürüm. Üzüntü, sevinç, öfke ve heyecan gibi duygularla bezenmiş olaylar zinciriyle karşılaşır, kimi zaman anlatılanların yoğunluğu içerisinde kaybolmaktan korkarım.

Şu an saat on ikiyi geçti, mutluluğum yerini sakin bir ruh haline devretti. Gözden geçirmem gereken bir yaşam, daha derin düşünmem gereken konular, başucumda okunmayı bekleyen birbirinden kıymetli kitaplar ve hasretini çekip kavuşmayı umduğum mekanlar var.

Seneler boyunca zifiri karanlık olan dünyama şimdilerde umut ışıkları eşlik ediyor. Tabi kolay olmuyor eski alışkanlıkları yenileriyle değiştirmek. Fakat masallardaki gibi ‘mutlu son’ dileğim varsa ve hikayeme yön verme iradesi bana verilmişse bunu yapmak zorundayım. Alışkanlıklara attığım çapayı yerinden oynatıp yeni limanlara yelken açma cesaretini elde etmeliyim.

Son Düzenleme: 9 Ağustos 2021 / 21:07
  • Okunma
  • 4 Haziran 2020
  • Günlük
  • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
  • 1

    Cemre

    @cemre