Olduğun Gibi Kal

Hayata ki en güzel hissi yani sevgiyi hissedersin birinde onu gördüğün an yüreğine bahar gelir, gözlerine baktığın an o sonsuz mavilikten hiçbir farkın olmadığını görürsün gözlerini ayıramazsın ondan illa onda hoşuna gitmeyen şeyler vardır ama görmezden gelirsin kırılmasın diye, üzülmesin diye ya da yıldızlar gibi hayatından kayıp gitmesin diye hep alttan alırsın. Gün gelir ve senin baharın sana tarzını beğenmediğini söyler ve sen o beni beğensin diye gider tarzını değiştirirsin sonra ona karşı üslubunu beğenmez sen onun yanında konuşmana dikkat edersin daha sonra durur davranışlarını çocuksu bulur sen bunu duyduğun zaman bambaşka birine dönersin.

Ya insan asıl sevdiğinin yanında doğal olması gerekmez mi? Bence onun yanında doğal olmalı çoçuklaşmalı ne biliyim bir insan nasıl çoçuk ruhlu birini sevmez ki düşünsene ikinizde elinizde ki sularla birbirinizi ıslatmak için koşuşturuyorsunuz sonra ikinizde sırılsıklam oluyorsunuz ama o halinizden memnunsunuz üzerinizi değiştirmeden birlikte parka gidip tahterevalliye biniyorsunuz yüksekte olan indir beni diye bağırıyor etrafı sıcak gülümsemeleriniz sesi sarıyor sonra parktan çıkıp pamuk şeker yemeye gidiyorsunuz eliniz yüzünüz hep pamuk şeker oluyor ama sıkıntı yok çünkü gülüşleriniz ve o mutluluğunuz ile o ıslak kıyafetler kuruyor şekerli eller yüzler temizlenip gidiyor.

İşte bazı insanlar işte bunları yok sayıp karşısındaki insanı kendi istediği insana çeviriyor. Bizleri biz yapan her şeyi unutturuyor bize. Çocukluğun yerini ağır başlılık, samimiyetin yerini ciddiyet alıyor. Ve insanlarımız bunları seviyor ne yazık ki.
Kimse kimseyi olduğu gibi kabul etmiyor işte.. !

 • Okunma
 • 3 Mayıs 2020
 • Deneme
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 3 Mayıs 2020 / 14:42

  Güzel tarif etmişsiniz durumu ??

  3 Mayıs 2020 / 14:44

  Teşekkür ederim.?