Ölümü Anmak

İnatlaştık inatlaşılmaması gereken her şeye. Doğaya, sevgiye, ölüme..
Sıra sıra yitirdik hepsinin değerini. Ve yitirdikten sonra farkettik anlamını.. Aslında bizim için küçük ama bir başkası için büyük anlamlar vardı hepsinin içinde.
Nefes alamayan bir hasta için doğa mükemmel bir varlıktır ve bu yüzden hep söylendi doğayla savaş içerisinde olmamamız gerektiği, Ve bu yüzden söyledi ünlü yazar Doğayla savaş içerisindeyiz kazanırsak aslında kaybedeceğimizi.. Bilmedik.. Bilemedik değerini.. Şimdi ise dışarı çıkıp nefes almak için çabalıyor oksijen tüpü takan sevdiklerimiz..
Peki ya sevgi onun nasıl değerini yitirdik?
Sevgi neydi? Sevgi emekti dediğimiz yerde bile emeksiz sevdik birilerini. İnsan sevmeli diyen Cahit zarifoğlunu bile tanımadan anlamadan popülerite için sevdik.. İşte emeksiz, ve anlam katmadan oluşan sevgi..
Peki ya sevgili dost ölüm nedir diye sordu Ali Ural.. Sahi neydi aklımıza bile gelmeyen ama hadiste sürekli anamızı istenen şey.. Gidip gelenlere sormak lazım denildi sessiz gemide ama gidenler bir daha gelmedi. Yada biz unuttuk ölüm denilen gerçeği.. hiç ölmeyecek gibi kalp kırarak yaşadık..
Hadi kaldırın mezarlıktan insanları da anlatsınlar bize ölüm denen gerçeği.. ne de olsa biz diriyken öldürdük kendimizi..

 • Okunma
 • 20 Nisan 2020
 • Deneme
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 1

  Dilruba

  @maveraez

  6 Mayıs 2020 / 23:34

  ✍️??