Şikayet Sayma Rabb’im

Bazen bir kenara geçip saatlerce ağlamak istiyorum..
İçimin sancısı boşalıncaya dek çaresizliğin o soğuk duvarları arasında hıçkırıklarımı özgür bırakmak istiyorum sadece..
Biliyor musun papatyam? Çok zor geliyor artık. Hüznün o sert ve soğuk rüzgarları arasında debelenmeye çalışırken, aldığım yaraları gülüşlerime yama etmek çok zor geliyor.. Çaresizce her savruluştan sonra kalkıp devam etmeye çalışırken, yeniden takılıp düşmek çok yoruyor artık çelimsiz bedenimi.. Düştüğüm yerde çaresizce kalıyorum işte..
Anlatması o kadar zor ki papatyam. Biliyor musun? Artık hayallerimde de mağlup oluyorum. Ufacık bir  kar topunun ellerimin arasındaki erişini izlemek kadar hızlı geçip gidiyor artık hayallerim, ellerimin kıyısından.. Tutamıyorum.. Sanki o ufacık kızın hıçkırıklarında takılıp düşüyor hayallerim sürekli.. Ve artık beni ayakta tutacak kadar hayalim kalmadı yanımda.. Bana güç verecek kadar sıkı tutunmuyor artık hayallerim.. Kursağımda bir sızı gibi kalıyor sadece..
Biliyor musun? Sanırım vazgeçiyorum yavaş yavaş hayal kurmaktan.. Gerçekliğin o koca duvarlarına yeniliyorum artık.. Direnecek gücüm de kalmadı zaten.. Hem belki de insanların hayallere değil, büyümeye ihtiyacı vardır biraz.. Ama bir terslik yok mu papatyam.. ? Büyüdükçe solgunlaşıyor gülüşlerim dudağımın kenarında.. Sanki her geçen gün biraz daha eksiliyor sevinçlerim..
Ah be papatyam.. Ne de zor anlatması böylesine bir sızıyı ah etmeden.. İnsanlar yoruyor artık bu aciz ruhumu.. Yalnızca sancısını arttırıyorlar yüreğimin. İnsanlar yalnızlığıma yalnızlık katmak için giriyorlar sanki hayatımın orta yerine..
O kadar yorgunum ki şimdi papatyam.. Keşke bir duvar kenarına sığınsa şimdi yüreğim.. O soğuk duvarlar eşlik etse şimdi gözyaşlarıma.. Ama ben unuttum yine değil mi? Seccadem vardı benim. Alnımı okşayan, gözyaşlarımı sarıp sarmalayan.. Ve Benim Rabb’im vardı değil mi? Benim sancımı anlatacak kelamım bile yokken çektiğim azabı bilen bir Rabb’im vardı benim. Şükür ki var.. Yaralarıma sürecek bir inşirahı var.. Derdime devası var.. Biliyorum..
Ancak affet Rabb’im.. Şikayet değil bu.. Sadece bir acizin yorgun satırları..
Hadi selametle..

  • Okunma
  • 3 Ekim 2020
  • Deneme
  • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
  • 2
    6 Ekim 2020 / 08:43

    ??