Sorgulamak

Niyeydi ki sahi bu hayat telaşımız. Ne içindi, kimin içindi. Kendimizin bile olmayan bu hayat için emanet edilen bedenler içinde oradan oraya savrulup duruyoruz. Eminim hiçbirimiz durup soluklanıp sorgulamadık hayatı. Sorguladığınız şeyler vardı elbet ama hayat değildi. Hatalarınızı, başınıza gelenleri, insanları, kalp kırıklarını ve daha bir çok şey; incik incik geçmişi bile sorguladığımız oluyor ama durup soluklanıp hayatı sorgulamadık. Bizden ne istiyor biz ondan ne istiyoruz bilen var mı?
Alın avucunuza 3-5 tane taş, anlatın her birine hissettiklerinizi. Sonra savurun denize taşı. O dert bitmiş oluyor mu? Tıpkı her kötü şeyden sonra yüzünüze yapıştırdığınız gülümseme maskesinin silmediği gibi. Görmezden gelmeyin hayatı. Hayattan ziyade kendinizi. Derin nefes almaya herkes gibi sizin de ihtiyacınız var. Al derin bir nefes verirken rahatlamayı düşün evet bitmedi, henüz geçmesi gereken şey de geçmedi fakat geçecek ve bir gün geçmişteki dertlerine güldüğün gibi gelecekte de bunlara güleceksin için burkulsa da.
Aslında hepimiz biliyoruz ki bizi derinden sarsan olaylar unutuluyor hatta gün geliyor yaşatan kişiyi bile anımsamıyoruz ama bizzat bizi yoran şey hissettiklerimiz. Benzer olayı başkasından dinlediğimizde kişi aklımıza gelmez ama hissettirdiği o buruk duygular asla geçmez yüreğin sıkılır kendine bile fayda etmeyen tavsiyeleri peşi sıra dizersin. Ama ne demişler kelin ilacı olsa kendine sürermiş değil mi?
Amaan şişirdim yine başınızı kusuruma bakmayın, hayat sorgulamakla geçmez ya…

  • Okunma
  • 8 Ekim 2020
  • Eleştiri
  • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
  • 1

    Tuğba Kurt

    @tgbaakurt