Tek Başına Iki Kişi

İnsan, tek başına iki veya daha fazla kişi olabiliyormuş. İnsan kendine dost. en iyi arkadaş, en iyi psikiyatrist, en iyi doktor olabiliyormuş. insan yaşadıkça hayat denilen dersten çok şey öğrenebiliyormuş. O ulaşılması zor dağın zirvesine çıktıkça manzarayı daha net görüyor ve tırmandıkça daha da farklı manzaraların varlığını keşfediyormuş. Yaşam dediğimiz zorlu dersin sınavlarını geçtikçe her sınavda bi şeyler eksiliyorsa ruhumuzdan, dygularımızdan. İnsanlar buna tecrübe diyorlarmış. Oysa bu kadar kötü şeyler yaşamadan da bu kadar kalp kırmadan da öğretebilirlerdi her şeyi. Ufacık bir saygı, ufacık bi merhamete sahip olsalardı eğer dünya kalbi kırık insanlarla dolmazdı. Kalp kırmak Kabeyi 70 defa yıkmak gibiymiş insanlar ne kadar da zalim ne kadar da hoyrat. Buna nasıl cesaret edebiliyorlar? Kalbi kırık milyon insan var dünyada hani, o ötekileştirdiğiniz. O sevmediğiniz, hiç istemediğiniz yalnızlığın kucağına ittiğiniz o insanlar. Duygularını çaldıklarınız.. İnsanlar nasıl bu kadar zalim olabiliyorlar? Buna cevabı olan lütfen belirtsin. Ve sen dostum. Kimsenin kalbini kırmasına izin verme. Kimsenin kalbinide kırma.. Bu yazı kalbi kırıklara.. Unutmayın bir çiçeği koparabilirler ama baharın gelişini asla engelleyemezler..
münzevi.

 • Okunma
 • 2 Mayıs 2020
 • Deneme
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 1

  mursidenuryilmaz

  @mursidenuryilmaz

  2 Mayıs 2020 / 20:12

  Malesef kalbimiz kırıtdıkça büyüyoruz ve komikliklere değil acılara gülmeyi öğreniyoruz.Umarim yolumuz artık kötü insanlara kapanır.?

  2 Mayıs 2020 / 20:31

  İnsanlar nasıl bukadar zalim olabiliyor?… Zannımca, cehalet. Çünkü cehalet sadece bilgiyi değil duygu ve vijdanıda köreltebiliyor… Bu olabilir mi,

  2 Mayıs 2020 / 20:34

  olabilir evet,teşekkür ederim yorumunuz için