Yağmur ve Toprak Ana

Zifiri bir karanlıkla birlikte üst üste, cığlık cığlığa bağıran yağmur damlasının geceden arda kalan Sükûdu’nun  hakimiyet sürdüğü yeryüzü, bütün kötülüklerden arınmişcasına tertemiz ve de benliğiyle amansız toprak Ana’nın kucağına sıgınır.

“Toprak ana kucaklar alır bağrına basarda durur; umut bendedir, hayat bendedir, sevgi bendedir, hasret bendedir, insanoglu bende gizlidir” der. yağmur anlamaz. Toprak Ana’nın sözünü bir müddet düşünür de durur;  insanoglu neden Toprak Ana’ya düşkün. Toprak Ana neden gizler insanoglunu? düşündükten  sonra anlar ki toprak Ana insanoglunun özüymüş. insanın Toprak Ana’ya düşkünlük sebebi’de buymuş. her şeyi veren Rahman

“Toprak Ana’ya her şeyi olduran benim, her şeyi veren benim “der. insanoglu benim icin değil senin icin  dövüşecek diye ekler. senin onların özü olduklarını bildikleri an bana dönüp secde edecekler.

 • Okunma
 • 1 Mayıs 2020
 • Deneme
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • Ahmet KAR

  @ahmetkar

  1 Mayıs 2020 / 02:37

  Kaleminize sağlık… Böyle bir platformda imla ve yazım hatalarına dikkat etmeliyiz bence ?

   1 Mayıs 2020 / 02:41

   Çok haklısınız bu konuda. Size katilmamak elde degil. Bazen yazdıktan sonra gerekli düzeltmeler için bir daha bakmak gerekir.

    1 Mayıs 2020 / 02:45

    Biz okuyucuların da görmezden gelmemesi gerekli tabii.

  1 Mayıs 2020 / 02:48

  Bir Türkçe Öğretmeni olarak uyarı konusunda eksik kaldığımın farkındayım. Ancak bireylerin hevesi kırılır diye cekiniyorum ?