Yıldız’a Mektup

Gökyüzün baktım bugün de…
Gece çöktü ve sessizliği duymak için kalktım yine. Gökler parıldıyor yıldızlarla. Bazen kayıyorlar tıpkı hislerimiz gibi. Kendimi yıldızlara benzetiyorum. Gece çıkar tıpkı benim gibi. Kimse yıldızın kıymetini bilmez başını kaldırıp bakmaya dahi tenezzül etmez. Oysa yıldız çok uzaklardan izler o kimseleri.
Her gecenin bir sabahı varmış. Olmasın bazı gecelerin sabahı. Gündüzün şerri gecenin karanlığından daha hayırlıymış. Evet öyleydi yerin göğün temiz olduğu vakit. Ama artık gündüzün şerri zift gibi gecenin karanlığını geçiyor. Gecenin karanlığı kötü insanları göstermiyor. Oysa gündüz öyle mi?Kötülük tüm çıplaklığıyla görünüyor. Sonra korkuyorum da. İçimin çocuğunu saklıyorum kalbimin en derin yerlerine. Yine geceye vuslat aşkı başlıyor. Tüm uzuvlarım ve yüreğim bekliyor gecenin sessizliğini. Aslında gecenin sesi çok şey anlatıyor duyup da anlayanlara. Kulaklar değil de yürekleri açanlar duyuyor. İçimin hisli çocuğu duyuyor. Ruhumla beraber anlıyorlar. Bir de geceleri toprak oluyor sanki bedenim. Gecenin mevtası gündüzün canı oluyor Allah’a emanetim. Hani derim ya “Beden toprak oldu, ruh göğe doydu” diye. Yıldıza dönüşen bir çocuk var kalbimde göklere doyuyor , göklere doğuyor geceleri.
Kuşluk vakti geldiğinde biraz hüzün biraz tebessüm. Kuşlar merhaba diyor sabaha karşın. Ben de pencereden bakıp haberci bekliyorum. Gelmiyorlar bu sıralar onu da anlamıyorum. Bir şeyler oluyor göklerde. Bir ışıltı , bir sıcaklık. Yıldız kayboluyor. Sanki yıldızı saklıyor. Gündüzü getiren bir ışık bu. Karanlıkları aydınlığa çeviren mi yıldızı yakıp kavuran mı bilemiyorum ama adı güneşmiş. Güneşi bedenim de istemiyor. Hiç yıldız alerjisi duydunuz mu?Güneş alerjisi var ama . Ne zaman güneşe çıksam uyku bastırır . Yıldıza baksam , yıldız olsam çok mutlu olurum. Güneş uyutuyor beni oysa sen yıldız…Sen gönlümü uyandırıyorsun. Sahi güneşin amacı ne?
O gelince kötüler de ortaya çıkıyor, yıldız da kayboluyor. Güneş asıl suçlu mu yoksa yıldıza yardım eden umut Işığı mı?Sanki güneş de iyi biri gibi. Yoksa göklerde ne işi olurdu?Gökler hep iyi, gökler hep temiz.
Şimdi yazdım bu hisleri sana yıldızım. Gece çökene kadar ulaşır sana . Senin hislerini ben de beklerim. Kuşlardan haber bekliyorum geliyorlar. Bu gece de bekliyeceğim. Işığını saklama benden yönümü bulamam sonra. Yine orda ol her zamanki sırlandığımız yerde. Allah’a emanet, Göklere emanet.

Son Düzenleme: 15 Mayıs 2020 / 07:22
 • Okunma
 • 14 Mayıs 2020
 • Mektup
 • WhatsApp Yazı Linkini Kopyala
 • 1

  Rumeysa Keser

  @rumeysakeser

  14 Mayıs 2020 / 00:22

  Göz, görmek için değildir!
  baktıklarında orada bulamadıklarını söyledikleri yıldızlar,güneş doğduğunda yok oldu anlamına gelmez
  göz,görmek için değil ! aldanmak için vardır.
  yıldızlar hep orada….